Aliağa Klima Servisi

Aliağa Klima Servisi adres ve telefon bilgilerine aşağıdan ulaşabilir, size en yakın Aliağa Klima Servisi için iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Aliağa Klima Teknik Servis Hattı “0850 305 5220”  ile uzman servis ağlarından her zaman destek alabilirsiniz. Aliağa Klima Servisleri aşağıdaki bölgelerde hizmet vermektedir.

Hizmet Bölgeleri:  Aliağa Merkez ve Semtleri

Aliağa Klima Servisi

Aliağa Klima Servisi (Servis İletişim Bilgileri)

Telefonu: 0850 305 5220

Adresi: Aliağa / Merkez

Aliağa Klima Servisi Olarak Verdiğimiz Servis Hizmetlerimiz

Aliağa Klima Soğutmuyor, Klima Isıtmıyor, Klima Su Akıtıyor, Klima Kumandası Çalışmıyor, Klima Ses Yapıyor, Aliağa Klima Montajı, Klima Sökümü, Klima Demontajı, Klima Gaz Şarjı, Aliağa Klima Bakımı, Klima Kumandası, Aliağa Klima Onarımı ve Tamir Servisi.

Klima Nasıl Çalışır ?

İçerisindeki akışganın değişkenlik göstermesine rağmen bütün klimalar aynı prensiple çalışır. Kompresör vesilesi ile basınca maruz kalan sıvı buharlaşmaya başlar. Açığa çıkan soğuk hava klimanın iç ünitesindeki fan sayesinde ortama salınır. Bu esnada ortamdaki aşırı nemde suya dönüşerek dışarıya atılır. (Bkz. Aliağa Klima Servisi)

Klima Nasıl Isıtır ?

Kompresör vesilesi ile soğutmanın tam aksi yönünde sıkıştırma yapılarak iç ünitede sıcak hava açığa çıkarılır. Sıcak hava gene fan sayesinde ortama üflenir. (Bkz. Aliağa Klima Servisi)

Klima Ne Kadar Elektrik Harcar ?

Klimaların elektrik tüketimi hakkında kesin bir genelleme yapmak mümkün değildir. Cihazınızın elektrik tüketimi klimanızın enerji verimlilik sınıfı ve klimanızda kullanılan teknoloji ile yakından ilgilidir. Amacınız yüksek enerji verimliliği bir cihaz ise A Sınıfı Klima Cihazları tercih ediniz. Aliağa Klima Servisi A sınıfı klimalar en yüksek enerji verimliliği sınıfına sahip klimalardır ve buna orantılı olarak G Sınıfı Klimalar en düşük enerji verimliliğine sahip klimalardır. Klimanızın elektrik sarfiyatı cihazınızın nekadar uzun süreli çalışacağı, çalışma ortamı ve koşulları ile yakından ilgilidir. Cihazınızın kullanım alanı izolasyonu yetersiz, iklimlendirilen alana giriş ve çkış trafiğinin yüksek olması klimanızın arzu edilen konfor derecesine ulaşılması için ekstra çalışmasına neden olacaktır. (Bkz. Aliağa Klima Servisi)

Aliağa Klima Arıza Servisi, Montaj ve Klima Nakil Hizmetlerinde Artı Malzemeden Kasıt Nedir ?

Klima arıza, montaj, sök – tak (klima nakil) işlemlerinde kullanılacak malzeme söz konusu olan. Genel olarak servis sizlere sunulan hizmetin bedelini fiyat olarak verir fakat yapılacak işlem doğrultusunda kullanılacak malzeme önceden tespit edilemediğinden servis benzer tabirler kullanmakta. Aliağa Klima Servisi Örnek vermek gerekirse. Farzedelim cihazınız arızalı ve teknik servis talebinde bulunuyorsunuz. Servisin sizlerde ilk talep edeceği ücret Servis Ücretidir. Servis ücreti Servis Ekibinin adresinize gelip cihazınızın arızasının tespitinde harcanılan zamanı (birçok durumda arıza tespiti bir saattende fazla olmakta), servis ekibinin yolda harcadığı zamanı ve yol, yakıt giderlerini karşılamakta. Klimanızın arızası tespit edildikten sonra kullanılacak, değiştirelecek parça servis ücretine artı olarak ilave edilir. Servis ücretinin 40 TL olduğunu varsayalım ve arızalı parçanın klimanızın fan motoru olduğu düşünelim. Fan motorunun bedelini 30 TL farzedersek arıza servisinin size olan toplam maliyeti 40 TL Servis Ücreti + 30 TL Fan Motoru Bedeli. Klima Montaj ve Nakillerinde benzer durum söz konusu fakat serviste olduğu gibi söz konusu yedek parça değildir. Artı Malzeme cihazınızın montajında kullanılacak bakır boru ve diğer montaj malzemeleri ile orantılı olacaktır. Farzedelim, Aliağa ikamet adresiniz ve yeni taşındığınız semt Aliağa içi. Farzedelim ki Servisin size sunduğu klima nakil fiyatı 120 TL ve yeni evde montajı yapılacak cihazın iç ve diş ünite borulama mesafesi 6mt. Borulama ve işcilik dahil metre başına 25 TL varsayarsak eğer klimanızın taşınmasının size olan toplam maliyeti şu şekilde olacaktır. 120 TL Demontaj ve Montaj + 6 mt bakır boru tesisatı x 25 TL.

Aliağa Klima Servis Telefonu

Aliağa Klima Servis Telefonu 0850 305 5220 nolu servis irtibat numaramızdan bize ulaşabilir ve servis randevusu isteğinde bulunabilirsiniz.

Aliağa Klima Servisi Klimalardaki Genel Arızalar

Klima Çalışmıyor

 • Klimaya enerji gelmiyor olabilir, klimanın şebekeye bağlandığı prizde veya bu hatta gerilim kontrolü yapılır .
 • Çalıştırma anahtarı arızalı olabilir, anahtar kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir.
 • Fan motoru veya kompresör arızalı olabilir. Fan motoru ve kompresörü  ayrı ayrı kontrol  edilerek arıza bulunur. Arızalı olan değiştirilir.
 • Uzaktan kumandalı ise kumanda alıcısı ve vericisi arızalı olabilir.Uzaktan kumanda alıcısı ve vericisi kontrol edilerek arıza giderilir.

Klimanın Fan Motoru Çalışıyor; Ne Soğutuyor Ne De Isıtıyor

 • Termostat arızalı veya bağlantısı yanlış olabilir termostat kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Yanlış bağlantı varsa düzeltilir.
 • Kompresör termiği arızalı olabilir, kompresör termiği kontrol edilir. Akım geçmiyorsa termik yenisi ile değiştirilir.
 • Kompresör rölesi arızalı olabilir, röle kontrol edilir. Kontaklar yapışmış veya akım geçirmiyorsa röle değiştirilir.
 • Kompresör daimi veya ilk kalkınma kondansatörü arızalı olabilir, daimi ve kalkınma kondansatörü kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir.
 • Kompresör arızalı olabilir, kompresör sargı uçları kontrol edilir. Kompresör arızalı ise değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

Klima Kompresörü Kalkış Yapmıyor, Termik Attırıyor

 • Daimi veya ilk kalkınma kondansatörleri arızalı olabilir, kondansatörler kontrol edilir. Arızalı olan varsa değiştirilir.
 • Röle arızalı olabilir, röle kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir.
 •  Şebeke gerilimi 180 volttan düşük olabilir, şebeke gerilimi kontrol edilir. 180 volttan düşükse gerilimin yükselmesi beklenir veya gerilim regülatörü kullanılır.
 • Sisteme fazla gaz verilmiş olabilir, sistemde fazla gaz varsa fazlalık boşaltılır.
 •  Gaz dengeleme zamanı dolmamış olabilir, gaz dengeleme zamanı dolana kadar kompresörün enerjisi kesilir. Sonra enerji verilerek kompresörün çalışıp çalışmadığına bakılır.
 • Kompresör arızalı olabilir, kompresör sargı uçları kontrol edilir. Arızalı ise kompresör değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

Klima Sigorta Attırıyor

 • Besleme kablosunda kısa devre olabilir, besleme kablosu kontrol edilir. Kısa devre varsa kablo değiştirilir.
 • Akım taşıyan kablolar bağlantı yerlerinden çıkmış veya arızalı olabilir, akım taşıyan kablolar kontrol edilir. Çıkmış uç yerine takılır. Kısa devre olan kablolar değiştirilir.
 • Fan motoru sargılarında kısa devre olabilir, fan motoru kontrol edilir. Arızalı veya gövdeye kaçak varsa fan motoru değiştirilir.
 • Ekovat sargılarında kısa devre olabilir, ekovat kontrol edilir, kompresörde kısa devre varsa değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

 Klima Çalışıyor Fakat Isıtma ve Soğutma Yapmıyor

 • Sistemde gaz kaçağı olabilir, sistem kontrol edilir. Kondenserde ısınma ve soğutucuda hiç karlanma yoksa gaz sızıntısı olabilir. Gaz kaçağının yeri bulunarak kaynak yapılır. Sisteme gaz verilir.
 • Sistemde tıkanıklık olabilir, sistemde nem veya pislik tıkanıklığı varsa drayer değiştirilir. Sisteme ara gaz verilir. İyi bir şekilde vakum yapılarak sisteme gaz verilir.
 • Kompresör gaz basmıyor olabilir, basıncı düşükse değiştirilir.
 • Ayarlanan sıcaklıgın geçerli sıcaklıktan (Sogutma modunda) daha yüksek, (Isıtma modunda) daha düsük olup olmadıgını kontrol edin. Farklılık varsa sıcaklıgı kumanda üzerinden yeniden ayarlayın.
 • Hava filtresinin kirler tarafından kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Hava filtresi üzerinde çok toz birikmişse ısıtma/soğutma performansı düşebilir. Bunu engellemek için filtrenin sık sık temizlenmesi gerekir.
 • Dıs ünitenin herhangi bir seyle kapanıp kapanmadıgını kontrol edin. Bu durumda ünitenin önünü açın.
 • Klimanın buzlanmayı engelleme modunda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kışın dış ünite üzerinde buzlanma görüldüşünde ve aşırı soguk günlerde, cihaz otomatik olarak buzlanmayı engelleme moduna geçer. Bu modda iç ünite fanı durdugundan, klima soguk hava veremez.
 • Cihaz sogutma ya da ısıtma moduna çalısırken durdurulmuş ve hemen ardından yeniden açılmışsa, dış ünite kompresörünün korunması için fanlardan yalnızca biri çalışacaktır, bekleyin.

Klima Sesli Çalışıyor

 • Fan motorunun burç veya rulmanları arızalı olabilir, fan motoru kontrol edilir. Sesli çalışıyorsa ses giderilir. Gerekirse değiştirilir.
 • Kompresör sesli çalışıyor olabilir, kontrol edilir. Bağlantı vidaları sıkılır. Ses kompresör içerisinden geliyorsa kompresör değiştirilir.

Fan Hız Ayarı Çalışmıyor

 • Otomatik/Nem Alma/Hızlı/ modunu seçmisseniz, fan hızı otomatik olarak belirlendiğinden ayarlama yapamazsınız.

Kumanda Çalısmıyor

 • Pillerin dolu olup olmadıgını kontrol edin.
 • Uzaktan kumanda sensörünü engelleyen bir sey olup olmadıgını kontrol edin.
 • Klimanın yanında güçlü aydınlatma cihazı olup olmadığını kontrol edin. Floresan ampuller veya neon ışıklarından gelen güçlü ışık elektrik dalgalarını kesebilir.

Klima Çalışırken Odaya Kötü Bir Koku Yayıyor

 • Odayı havalandırın ya da cihazı 1-2 saat fan modunda çalıstırın.
 • Giderlerin düzenli olarak temizlendiğinden emin olun.

Aliağa Klima Bakımı Ne zaman Yapılmalı?

Hem yaz sıcaklarından hem de kış soğuğundan koruyan bir cihaz olarak özellikle evlerde konfor sağlayan klimaların düzenli olarak bakımlarını gerçekleştirmeniz cihazın daha uzun süreli kullanılabilmesi bakımından büyük bir önem taşır.

Peki klima bakımı ne zaman yapılmalı ve kimlere yaptırılmalıdır? Pek çok kişi klima bakımlarını atlatıyor olsa da aslında klimaların daha sağlıklı şekilde kullanılabilmesi bakımında bakım zamanına ve bakım yapacak kişilere dikkat etmek gerekmektedir.

Klima bakımları işinin ehli uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu bakımlar sırasında cihazınızın tüm değerleri kontrol edilmekte, iç temizliği yapılmaktadır. Bu bakımların ne zaman yapılacağı da çok önemlidir. Kışın ortasında ya da yazın ortasında bakım yaptırmanızın herhangi bir faydasını görebilmeniz mümkün olmayacağı gibi bakım sırasında cihazınızın kullanılamaması da sorun yaratacaktır. Bu yüzden klima bakımı ne zaman yapılmalı dediğinizde en uygun zamanın evdeki klimalar için yılda iki defa olmak üzere özellikle kış ve yaz mevsimleri başlamadan evvel yapılmalıdır. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacaktır ve sorunsuz bir şekilde çalışması için kullanım öncesi bakımdan geçirilmesi gerekmektedir.

Peki, bu bakım sırasında ne gibi işlemler yapılır? İlk olarak cihazlarda basınç değerinin kontrolü sağlanmaktadır. Daha sonra elektrik tesisatı kontrol edilir. Cihazın tüm bağlantıları dikkatlice kontrol edilip fan pervanelerinin temizliği yapıldıktan sonra da eğer gerekiyorsa hava filtresi değişimi gerçekleştirilir. Bu sebeple klima bakımlarının işinin ehli profesyonel klima servisleri tarafından yapılması gerekmektedir.

Eğer bakım zamanlarını unutacağınızı düşünüyorsanız çalıştığınız servisten bakım zamanı hatırlatma hizmeti talebinde bulunmanız cihazınızın size sorun çıkarmadan problemlerini çözebilmek bakımından önemlidir.

Aliağa Klima bakım zamanı geldiği halde klimalarınızın bakımını yaptırmamanız durumunda klimanızda tamiri güç ve daha masraflı olacak sorunlar oluşması söz konusu olabilmektedir. Özellikle klimalarınızın orijinal parçalarında sorun yaşamamanız adına cihazınızın periyodik bakımlarına önem vermeniz daha fazla para kaybetmemeniz açısından önemlidir. Bunun yanı sıra klimalarınızda biriken toz parçaları ve bakterilerin kullanıma başladığınız zaman hastalık yapmaması bakımından da bakımını kullanmaya başlamadan evvel yapmanız gerekmektedir. Önceki kullanımdan kalan bakterilerin size tekrar hastalık etkeni olarak dönmemesi açısından bu konuya dikkat etmeniz gerekir.

Aliağa Klima Bakım

Klimalar mevsim geçişleriyle beraber farklı hava koşulları ile karşılaşırlar.
Bu mevsim değişiklikleri klimalarda bulunan serpantin ve filtreler toz ve pisliklerden dolayı tıkanır. Bu durum sağlığınız ve ekonominiz için oldukça önemlidir.

 Klima Bakımıyla Sağlığınızı Güvence Altına Alın

Filtrelerin toz ve pislikle kaplanmasından dolayı klimanızın saldığı kirli hava yüzünden sağlığınız ile ilgili sorunlar yaşarsınız. Bununla beraber serpantinlerin ve filtrelerin tıkanıklığından ötürü yeteri kadar soğutma veya ısıtma işlevini yerine getiremeyen klimalar devamlı çalışırlar.

Sürekli çalışan klimalar bir süre sonra arıza yapmaya başlarlar. Klimanızın arıza vermemesi için Klima Bakımı işlemleriniz Ayazteknik.Net personelleri tarafından kimyasal ilaçlar ile yapılmaktadır.

Aliağa Klima Bakımı Servisi

Klima Bakım Servisi Olarak Neler Yaparız?

Kondenser ve Evaparatörün klima temizleme ilacı ile ve basınçlı su ile temizliği,
Elektrik tesisatı, V otamat, Voltaj – akım değerlerinin kontrolü,
R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü,
Drenaj tavası ve hattının temizliği,
İç fan pervanelerinin temizliği,
Tüm bağlantılarının kontrolü,
Hava filtrelerinin temizliği,
Estetik görüntü kontrol,
Eksik ise gaz ilavesi.

Bakımı Yapılan bir Klima;

• Düzenli çalışır.
• Uzun ömürlü olur.
• Daha az elektrik sarf eder.
• Yazın daha iyi soğutur, kışın daha iyi ısıtır.
• Olmadık anda arıza yapıp sizi mağdur etmez.

Çünkü!

Periyodik bakım yapılan bir klima ile bakım yapılmayan bir klima arasında %25’lik bir verim farkı vardır.
Elektrik gideri azalır; Temiz bir klima bakım yapılmayan bir klimaya göre periyodik bakım giderleri dâhil %10 daha az elektrik sarfiyatı sağlar.

Sisteminizden kesintisiz yararlanma imkânı artar; Klimalarınızın periyodik bakımı sayesinde arıza yapma olasılığı minimum seviyeye ineceğinden klima sisteminiz ”sürekli konfor” sağlar.

Arıza giderleri azalır; Arıza giderlerini olabilecek en küçük problemler için %40,en büyük problemler için%30 oranında azaltacaktır.

En önemli faydası da; Alüminyum paneller arasında oluşan insan sağlığına son derece zararlı olan teneffüs edildiği takdirde baş ağrısı ve solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olabilecek LEJYONEL BAKTERİSİNİ ortadan kaldırmasıdır.

Klima Bakımı Servisleri içerisinde en iyi Klima Servisi olma hedefi ile uzun yıllardan beri çalışmalarını şekillendiren Aliağa Teknik Servisi, hizmetlerini müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamayı hedefleyerek gerçekleştirmektedir.

Klima Bakımı Servisi olarak Klima sistemlerinde bulunan ürünlerinizin Klima bakım, klima montaj, klima arıza, klima tamiri, sökme takma, Klima gazı, yer değişimi, tamir, montaj, filitre temizliği ve klima arıza konusunda teknik servis ve yedek parça temini periyodik bakım sözleşmesi hizmeti vermekteyiz.

Aliağa Klima Servisi

Klima Servisi denilince ilk akla gelen sunduğu hizmetlerin kalitesi ile bilinen Servisimiz, en kaliteli hizmeti siz müşterilerimize en ucuz Klima Servisi fiyatları ile sunmakta ve ekonominize destek olmaktadır.

Klima Teknik Servisimiz, Tüm marka Klima Servis hizmetlerini gerçekleştirirken müşterilerinin zor durumda kalmaması için minimum zaman diliminde hizmetini sağlayarak en iyi Aliağa Klima Servisi olma hedefi doğrultusunda hareket ediyor.

Aliağa Klima Bakımı

Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle klima cihazlarına yılda iki kez klima bakımı yapılması son derece önemlidir.

Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır.

Aliağa Klima Periyodik Bakım

Uzman kadrosuyla tüm marka ve model klimalarınıza Klima Bakımı Servisi olarak; Klima sistemlerinde bulunan ürünlerinizin, Klima bakımı, Klima montajı, Klima Sökme Takma, Klima arızası, Klima Yer Değişimi, Klima Satışı, Klima parçaları satışı, teknik destek, Bakım, onarım, yedek parça temini periyodik bakım sözleşmesi hizmeti vermekteyiz.

Klima Bakım Servisi

Klima cihazınıza senede iki defa periyodik klima bakımı yapılması gerekmektedir.
Yıllardır ısıtma ve soğutma sektöründe siz değerli müşterilerine hizmet veren Aluşlar Klima SERVİSİ her türlü klima arıza ve bakım hizmetlerinde yanınızda.

Klima Servisi

Her Marka Ve Model Klima Duvar Tipi – Tavan Tipi – Yer Tipi – Asma Tavan Tipleri – Salon Tipleri – Kanallı Tipler – Mobil taşınabilir Tip Klimaların, Klima Tamiri, Klima Bakımı ve Klima Montaj Servisinde Garantili Hizmet Sunmaktayız.

Aliağa Klima Filtre Temizliği

Klimanın Bakımı ve Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Klima bakımı servis tarafından yapılmasıdır. Ancak klimanızın filtre bakımını evde kendi başınıza da yapabilirsiniz. Ufak tozlanmalar için çıkartıp yıkamaya gerek olmadan elektrik süpürgesi ile temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Filtre temizliğini evde kendi olanaklarınızla temizlemeniz mümkün. Bunun için ilk olarak; Filtre çıkartılıp musluk altına tuturak kirlerinden arındırabilirsiniz. Herhangi bir temizlik malzemesi kullanmamanız gerekmektedir. Sadece soğuk su ile yıkanmalııdır. Klimanız iyice kuruduktan sonra yerine takarak çalıştırabilirsiniz.

Aliağa Klima Markaları

Aliağa Arçelik Klima Servisi
Aliağa Beko Klima Servisi
Aliağa Altus Klima Servisi
Aliağa Bosch Klima Servisi
Aliağa Siemens Klima Servisi
Aliağa Profilo Klima Servisi
Aliağa Vestel Klima Servisi
Aliağa Regal Klima Servisi
Aliağa Seg Klima Servisi
Aliağa Ariston Klima Servisi
Aliağa Hotpoint Klima Servisi
Aliağa İndesit Klima Servisi
Aliağa Lg Klima Servisi
Aliağa Samsung Klima Servisi
Aliağa Toshiba Klima Servisi
Aliağa Daikin Klima Servisi
Aliağa Demirdöküm Klima Servisi
Aliağa York Klima Servisi
Aliağa Hitachi Klima Servisi
Aliağa Eca Klima Servisi
Aliağa Olefini Klima Servisi
Aliağa Sigma Klima Servisi
Aliağa İklimsa Klima Servisi
Aliağa Mitsubishi Klima Servisi
Aliağa Alarko Klima Servisi
Aliağa Gree Klima Servisi
Aliağa Fujiplus Klima Servisi
Aliağa Baymak Klima Servisi
Aliağa Viessmann Klima Servisi
Aliağa Vaillant Klima Servisi
Aliağa Airfel Klima Servisi
Aliağa Midea Klima Servisi
Aliağa Daylux Klima Servisi
Aliağa Dayrelax Klima Servisi
Aliağa Franke Klima Servisi
Aliağa Grundig Klima Servisi
Aliağa Uğur Klima Servisi
Aliağa Electrolux Klima Servisi
Aliağa Esty Klima Servisi
Aliağa Finlux Klima Servisi
Aliağa Eca Klima Servisi
Aliağa Daiseku Klima Servisi
Aliağa Rota Climate Klima Servisi
Aliağa Vessen Klima Servisi
Aliağa Vestfrost Klima Servisi
Aliağa Windsor Klima Servisi
Aliağa Goodmann Klima Servisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*